Štúdia vykonaná fakultnou nemocnicou Tübingen v Nemecku potvrdzuje, že vírus SARS-CoV-2, pôvodcu COVID pandémie, je možné zneškodniť ultrafialovým žiarením. Zariadenie slúžiace na dezinfekciu použitím UV žiarenia sa nazýva aj germicídny žiarič. Štúdia je jedinečná v tom, že nebola testovaná s len podobnými vírusmi, ale so skutočným patogénom.

Výsledok: až 99,99% SARS-CoV-2 vírusov bolo zlikvidovaných!

Ultrafialové svetlo s vlnovou dĺžkou 200 až 300 nm štiepi DNA vírusov a iných mikroorganizmov a má tak silný dezinfekčný účinok. 

S cieľom účinne bojovať proti COVID pandémii a zabezpečiť dlhodobé prostredie bez vírusov sa v súčasnosti po celom svete vyvíjajú rôzne technologické riešenia. Jedným z možných riešení je využitie ultrafialového žiarenia. Práve UVC žiarenie ovplyvňuje genetickú štruktúru všetkých druhov mikroorganizmov a poškodzuje ich. Potom už patogén nie je infekčný. Nie každý mikroorganizmus reaguje rovnako na UVC žiarenie. Pre výsledok je rozhodujúca doba a intenzita vystavenia UVC žiarenia. 

Pri vývoji nových technológií proti SARS-Cov-2 je preto veľmi dôležité starostlivo preukázať, že pomocou novo vyvinutých produktov je možné vírus účinne zabiť. Aby to bolo možné zabezpečiť, laboratórium prof. Dr. Schindlera, vedúceho sekcie výskumu molekulárnej virológie vo fakultnej nemocnici v nemeckom Tübingen, testovalo UVC žiarenie priamo na aktívny vírus Sars-Cov-2. UVC prístroje vykazovali vynikajúce výsledky – patogén bol eliminovaný rýchlo a efektívne. Úplná likvidácia bola tiež dosiahnutá pomocou mobilných prístrojov. To ukazuje, že UVC svetlo je ideálne na spoľahlivú dezinfekciu povrchov. 

Takéto priame UVC žiarivky sú ideálne na dezinfekciu a predstavujú efektívnu zbraň proti vírusom na povrchoch. Použitie vysoko účinného UVC svetla, ľahká manipulácia a spoľahlivá dezinfekcia povrchov a predmetov ich robí ideálnymi na použitie v domovoch dôchodcov, nemocniciach, verejnej doprave, kanceláriách a čakárňach. 

Germicídny žiarič STERILLIGHT Air

V prípade nepriameho žiarenia je UVC lampa umiestnená vo vnútri prístroja v uzavretej komore. Znečistený vzduch je pomocou ventilátora nasávaný do komory, kde sú vírusy účinne likvidované žiarením. Čistý sterilizovaný vzduch vychádza výduchom späť do miestnosti. Výhoda nepriamého žiarenia spočíva v tom, že prístroj nevyžaruje žiadne nebezpečné žiarenie alebo plyny, takže sa môžu používať aj v prítomnosti ľudí! 

Náš germicídny žiarič STERILLIGHT Air sa ľahko používajú, dajú sa zavesiť na strop alebo na stenu, umiestniť na stojan na podlahu alebo na nábytok. Okrem zdravotníckych zariadení nájdu výborné využitie aj v školských triedach, kanceláriách, nákupných centrách a obchodoch, reštauráciách, hoteloch a v iných oblastiach, ale aj vo vašej domácnosti. 

V našej ponuke nájdete 3 typy sterilizátorov vzduchu, teda nepriamych germicídnych žiaričov v spojení s ventilátorom:

STERILLIGHT Air 15W – vhodný do miestností do 25m²

STERILLIGHT Air 30W – vhodný do miestností do 50m²

STERILLIGHT Air 60W – vhodný do miestností do 100m²